نقش آمینو در بدنسازی

آمینو اسیدآمینو اسید ها بلوک های سازنده پروتئین در عضلات هستند و در مواد غذایی متعددی یافت میشوند.برخی از آمینو اسید ها توسط بدنتان ساخته میشوند،اما برخی از آنها که (آمینو اسیدهای ضروری) هستند،باید از طریق مواد غذایی یا مکمل تامین شوند.

اگرچه مکمل های آمینو اسید اغلب توسط ورزشکاران مصرف میشوند،اما هرکسی میتواند از آن بهره مند شود، چرا که آمینو اسید ها آنزیم هایی در بدن تولید میکنند و در بهبود خواب، خلق و خو، تمرکز،خواب و سایر اتفاقات فیزیولوژیکی بدن شما تأثیر میگذارند.

با این حال که آمینو اسید ها دارای فوایدی هستند اما قبل از مصرف هرنوع مکملی ابتدا با پزشک باید مشورت کرد.

 

کاهش چربی شکمی

درست است که اکثر مکمل های چربی سوز، دارای سطوح بالایی از محرک ها و مواد دیگری هستند که میزان سوخت و ساز بدن شمارا افزایش میدهد، ولی آمینو اسید ها هم به شما در این امر میتوانند کمک کنند!

باتوجه به تحقیقی که در سال ۲۰۰۷ در [menopause] منتشر شد،مصرف مکمل اسید آمینه سویا در ۳ ماه، بارشد چربی شکمی زنانی که در سنین یائسگی به سر میبردند، مبارزه کرد.

نگهداری از توده عضلانی

آمینو اسید و پروتئین را به عنوان یک نیروی کمکی برای عضله سازی میشناسند اما تحقیقات نشان داده اند که آمینو اسید ها حتی برای عضلاتی که تمرین داده نمیشوند هم مفید است!

تحقیقی در دانشگاه سائوپائولو در سال ۲۰۱۰ انجام شده است و نشان دهنده ی این است که مصرف آمینو اسید لوسین در موش ها، از تجزیه عضلاتی که بی حرکت مانده بود جلوگیری کرده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *